+38 050 346 98 28 (офис)

Все о меде

Состав, качество, как появляется мед?

Ветеринария в пчеловодстве

 • 13 февраля 2014

  «Азіатський» нозематоз в Україні

  Nosema ceranae – мікроспорідія, що була спочатку описана, як паразит азіатської медоносної бджоли Apis cerana F. (Fries et al., 1996). В подальшому мікроспорідія N. ceranae виявлена у європейської медоносної бджоли на всіх континентах, де розвинене бджільництво (Klee et al., 2007; Fries, 2010; Branchiccela et al., 2013). Більше того, в ряді країн в якості збудника нозематозу бджіл реєструється виключно чи переважно N. ceranae. Зокрема, на всій території США (Chen et al., 2009) і країн Балканського півострова (Stefanovic et al., 2010) зареєстровано по одному випадку зараження бджіл N. apis, в усіх інших зразках, кількість яких нараховується десятками, виявлено зараження тільки N. ceranae. Аналогічно, в Японії при аналізі 336 зразків бджіл із 18 префектур N. ceranae зустрічалась в 6 зразках із трьох префектур, тоді як N. apis не зустрічалась жлдного разу (Yoshiyama, Kimura, 2011). В Європі зараження бджіл мікроспорідіями досліджено в більшості країн Євросоюзу. На малюнку 1 показано поширення N. ceranae на Європейській частині Євразійського материка.
 • 21 июня 2013

  Ветеринарний стан більшості пасік в Україні та пропозиції щодо шляхів підвищення їх рентабельності

  Наша лабораторія постійно проводить аналіз стану пасік (різної форми власності). Ми відбираємо зразки імаго (дорослих особин) бджіл та розплоду для досліджень за лабораторних умов на наявність збудників захворювань бджіл. В останні три-чотири роки типовою картиною є такий стан пасік, коли влітку біля 4% бджолиних сімей в різному ступені вражені європейським (доброякісним) гнильцем, що підтверджено не тільки діагностикою за клінічними проявами захворювання, але і даними лабораторних досліджень, проведеними в лабораторії патології бджіл.
 • 20 июня 2013

  Оздоровлення та лікування бджіл при варроатозі

  Варроатоз – інвазійна хвороба бджіл, поширена на всіх материках в місцях інтенсивного ведення бджільництва, окрім Австралії та Нової Зеландії. Збудник варроатозу – кліщ Varroa destructor, описаний вперше як Varroa jacobsoni з індійської (воскової) бджоли Apis cerana на острові Ява. Як паразит медоносної бджоли Varroa вперше описаний в 1960-х роках в Китаї, а в 1964 р. – в Приморському краї (за И. А. Акимововым и др., 1993; Кирюшин, 2008). В подальшому паразит поширювався на захід зі швидкістю приблизно 100 км на рік. Сприяли розширенню ареалу паразита кочівлі пасік на значні відстані, продаж бджолопакетів, маток тощо (Попов, 1991).